Inchdairnie Ryelaw Fife Single Grain 46,3% 0,7l

Kód: A6800
Neohodnoceno
2 899 Kč / ks 2 395,87 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení

RyeLaw je jediná whisky na světě vyráběná ze sladového žita a destilovaná v destilačním zařízení Lomond Hill.

Detailní informace

Detailní popis produktu

RyeLaw je skotská whisky z jediné palírny Fife vyráběná ze sladového žita a ječmene. Je mletá kladivem, a  kvašená pod širým nebem, precizně destilovaná a zrající v palírně InchDairnie ve Fife.

RyeLaw je jediná whisky na světě vyráběná ze sladového žita a destilovaná v destilačním zařízení Lomond Hill.

Destilační přístroj Lomond Hill je měděný kotlový destilační přístroj se šesti měděnými bublinkovými uzávěry uvnitř hrdla. Díky použití tohoto jedinečného typu destilačního kotle lze dosáhnout přesně optimální úrovně chuti a síly bez výkyvů - v případě whisky RyeLaw je to přesně 72 % ABV. Tato technika se nazývá "přesná destilace", při níž se přesně určí vrchol chuti a shromáždí se pro zrání.

Objevte zrno, ochutnejte kouzlo, připojte se k úsilí. To je vrchol našeho pokroku. To je žitný zákon.
Velkolepá whisky ze sladového žita a ječmene, která zpochybňuje historii, první ročník z RyeLaw byl destilován v roce 2017 a lahvován v roce 2022. Tato skotská žitná whisky je limitovanou edicí a je výsledkem výroby pouhého jednoho týdne, což znamená, že z tohoto konkrétního ročníku bylo vždy lahvováno pouze 200 sudů, které budou uvolněny do prodeje po celém světě.

Jako jediná precizně destilovaná skotská whisky ze žitného a ječného sladu na světě - RyeLaw je výjimečná v moderním destilačním průmyslu, v oboru sama o sobě.

Jak může jednozrnná skotská whisky splňovat definici americké žitné whisky?
Sladová moučka použitá pro naši RyeLaw obsahuje 53 % žitného sladu a 47 % ječmenného sladu. Protože obsah žita je vyšší než 51 %, je whisky destilována na méně než 80 % alkoholu, redukována na 62,5 % alkoholu a připravena ke zrání před plněním do nových zuhelnatělých dubových sudů. RyeLaw by se kvalifikovala jako žitná whiskey z jedné palírny, kdyby se vyráběla v Americe nebo ve většině ostatních zemí světa.

RyeLaw je však hrdá skotská whisky, která je věrná svým skotským kořenům a je zákonem definována jako Single Grain Scotch Whisky. To znamená, že použití žita a ječmene je pro tuto whisky charakteristické a výjimečné a že označení "single" se vztahuje k jediné palírně, ve které se vyrábí, a nikoli k obilí! O tradičním používání žita při výrobě skotské whisky existuje dostatek důkazů: Alfred Barnard, 1886 a královská komise z let 1908/9.

Žito pro náš ročník 2017 vypěstovali dva farmáři ze dvou různých farem, Martin MacDonald na farmě Nonikiln a David Gill na farmě Rosskeen, obě na polích s výhledem na Cromarty Firth. Odrůda žita byla "Magnifico", zatímco odrůda ječmene byl jarní ječmen "Concerto" - obě byly sladovány v Munton's. Od druhého roku výroby RyeLaw se veškeré žito pěstuje ve Fife.

Co žito dodává whisky? Dodává whisky RyeLaw dráždivou peprnou kořenitost s krásnou aromatickou vůní, zatímco roky zrání v novém zuhelnatělém dubu přidávají další vrstvy vanilkové sladkosti a vyzrálého dubu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská
Hmotnost: 2 kg
Procento alkoholu: 46.30
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: