Balvenie 12yo Sweet Toast of American Oak 40% 0,7l

Kód: A6589
Neohodnoceno
1 999 Kč / ks 1 652,07 Kč bez DPH
Skladem (12 ks)
Můžeme doručit do:
28.2.2024
Možnosti doručení

Sladovník Kelsey McKechnie, inspirovaný snahou vyrobit ještě ovocnější a sladší whisky Balvenie, dostal skvělý nápad dovézt sudy Virgin Oak z Kentucky. Po jejich hlubokém vypálení v The Balvenie Cooperage byly naplněny whisky Balvenie zrající v sudech po bourbonu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malt Master Kelsey McKechnie, inspirovaná snahou vyrobit ještě ovocnější a sladší whisky Balvenie, dostala skvělý nápad dovézt sudy Virgin Oak z Kentucky. Po jejich hlubokém vypálení v The Balvenie Cooperage byly naplněny whisky Balvenie zrající v sudech po bourbonu.

V pouhých 25 letech si Malt Master Kelsey McKechnie vydobyla své místo u stolu The Balvenie. Je ceněna pro svůj nebojácný přístup k experimentování, který spojuje s opravdovou úctou k řemeslu.

Každý krok na cestě dlouhé 3792 mil z horkého Kentucky do kopců Speyside je přesně vyladěn tak, aby vznikla ta nejjemnější a nejsladší whisky. Na ohni se pálí pouze bílé dubové dřevo. Omamná oříšková a marcipánová vůně všech vanilinů uvnitř amerického dubu se line vzduchem.

Je to příběh o tom, co velkolepého se může stát, když se starobylá technika setká s novými nápady. "Někdo by řekl, že jsme se 'dotkli našich srdcí', ale předpokládám, že čas od času je třeba zkusit něco opravdu jiného," vysvětluje mashman Brian Webster.

 V Balvenie neustále přicházejí s novými nápady a já jsem hrdý na to, že jsem toho součástí. Všichni se na tom podílejí. V pouhých 25 letech si Kelsey McKechnieová, malt masterka, vydobyla své místo u stolu The Balvenie. Je ceněna pro svůj nebojácný přístup k experimentování, který spojuje s opravdovou úctou k řemeslu. "Ráda se snažím porozumět změnám whisky Balvenie, ke kterým dochází během procesu výroby," vysvětluje. "Pomáhá mi to ocenit, jak moc se řemeslo v průběhu času vyvíjelo a jak vznikají specifické chutě." Na jednom setkání s týmem se v její hlavě zrodil nápad na experiment, jehož cílem bylo vyrobit ještě ovocnější a sladší whisky Balvenie. "Neustále se snažíme zkoušet různé věci, tohle byl experiment, abychom zjistili, co by se mohlo stát," říká.

 Cílem bylo vytáhnout z dřeva co nejvíce chuti.

Zárodek se rychle vyvinul v ambiciózní plán. Za podpory odborných znalostí našeho čestného velvyslance a bývalého malt mastera Davida C. Stewarta Kelsey obstaral sudy z panenského dubu Kentucky od Kelvin Cooperage v Louisville v Kentucky. Kelvin je rodinný podnik, který funguje od roku 1963 a pro své sudy používá dub té nejvyšší kvality, přičemž každý z nich jedinečným způsobem vypaluje na otevřeném ohni.

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská
Hmotnost: 2 kg
Procento alkoholu: 43.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: