Highland Park Valknut 46,8% 0,7l

Kód: A3496
Neohodnoceno
2 199 Kč / ks 1 817,36 Kč bez DPH
Momentálně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Byl vytvořen s použitím vyššího podílu místního rašelinového sladu a převážně zraje v dubových sudech s příchutí sherry, aby této whisky dodával kouřovou a zároveň sladkou chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Byl vytvořen s použitím vyššího podílu místního rašelinového sladu a převážně zraje v dubových sudech s příchutí sherry, aby této whisky dodával kouřovou a zároveň sladkou chuť.

Valknut znamená „uzel zabitých v bitvě“ a jeho symbol tří vzájemně propojených trojúhelníků se objevuje na mnoha artefaktech z doby Vikingů. Symbol je úzce spojen se severským bohem Odinem, který provázel duchy mrtvých do podsvětí a zpět do světa živých, a je považován za přechod od života k smrti nebo spojení mezi pozemským životem a nebeským životem.

Valknut (ze staré severštiny, valr-zabití válečníci + knut-uzel) je pozdější pojmenování symbolu či ornamentu složeném ze tří propletených trojúhelníků. Nachází se na starých severských rytinách v kamenech, často pohřebních, kde pravděpodobně znamenal symbol posmrtného života. Z výskytu a užití tak lze tak usuzovat, že znak mohl sloužit k náboženským nebo magickým účelům, ať už spojenými se smrtí nebo s padlými, či jako znak boha, který měl tyto věci na starosti. Název a význam symbolu je sporný, jelikož se jeho pojmenování nedochovalo a není asociováno s žádným textem. Jeho přesný význam a funkci nelze dohledat a je předmětem dohadů dosud.

V současnosti se vykládá několika způsoby:

uzel padlých, srdce zabitého apod.
Ódinův uzel
devět světů severské mytologie – svými devíti body připomíná devět světů (a devět osudů) severské mytologie
Hrungnirovo srdce – po obrovi Hrungnim z islandských Edd
srdce Valy

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská
Hmotnost: 2 kg
Procento alkoholu: 46.80
V balení: 6
PACKAGE: 1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: