Jack Daniels Gentleman Jack 40% 1l

Kód: A5826
2 hodnocení
949 Kč –28 %
GJ 750 LEFT US white male
949 Kč –28 % 679 Kč / ks 561,16 Kč bez DPH
Skladem (62 ks)
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Gentleman Jack je americká Tennessee whisky (vycházející z pravidel pro bourbon) - vylepšená verze klasické old no. 7. Whisky je destilována na přístroji column still a to ze směsi 80% kukuřice, 12% ječmene a 8% žita. K destilaci se používá neželezitá voda z potoka Hollow poblíž palírny Jack Daniel’s.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Gentleman Jack je americká Tennessee whisky (vycházející z pravidel pro bourbon) - vylepšená verze klasické old no. 7. Whisky je destilována na přístroji column still a to ze směsi 80% kukuřice, 12% ječmene a 8% žita. K destilaci se používá neželezitá voda z potoka Hollow poblíž palírny Jack Daniel’s. Je stařená alespoň 4 roky v čerstvých sudech (virgin oak) z bílého amerického dubu. Charlcoal mellowing zde, na rozdíl od old no. 7 probíhá jak před, tak po stárnutní v sudech.

Whisky produkovaná palírnou Jack Daniel‘s si za název kategorie vždy hrdě dodá označení „Tennessee whiskey“, což je úzká kategorie americké whisky, která byla vytvořena samotným Jasperem Newtonem Danielem (přezdívaným Jack) již v roce 1866. Kategorie zakládá na pravidlech amerického bourbonu a ostatních typech americké whisky (jako je rye, corn, wheat). Oproti klasickým americkým whisky kategoriím je však dané, že musí pocházet ze státu Tennessee a musí projít procesem „charcoal mellowing“ (zjemňování dřevěným uhlím). Whisky je zjemněna před stárnutím (někdy i po) prokapáváním přes 3m vysokou vrstvu dřevěného uhlí z javorového dřeva. Na tento proces je mnohdy nahlíženo skeptickýma očima, avšak je prokázáno, že uhlí z whisky filtruje určité látky, více či méně nechtěné, jako je třeba síra.
 

Naše chuťová paleta:
Vůně:
 Přezrálý banán, sušená kukuřice, pikantní koření, karamel, anýz, vanilka.
Chuť: Přezrálý banán, karamel, lehká dřevitost, lékořice, skořice, sušená kukuřice, tmavá čokoláda.
Závěr: Krátký, dobře vybalancovaný, jemný, s tóny karamelu, koření a citrusových plodů.

Chuťová paleta od výrobce:
Vůně:
 Sladká vanilka a karamel, lehký dotyk dřevitosti.
Chuť: Sladká vanilka, balanc mezi sladkostí a dřevitostí.
 

Doporučení: Gentleman jack se zalíbí především milovníkům klasické old no. 7, kteří však hledají ještě vyváženější a jemnější chuťovou paletu. Mimo relaxační popíjení bez ledu/s ledem – s přáteli/bez přátel, je ideální whisky do míchaných nápojů, ať už složitějších koktejlů jako „old fashioned“, či „whisky sour“, nebo do úplně klasické Coly s Whisky. Nabídne vám poměrně standardní charakter bourbonu, tedy sladký se spoustou vanilky a karamelu.
 

1) Column still – Někdy zvaný jako continuous still, coffey still nebo patent still, je sloupcový destilační přístroj, který umožňuje nepřetržitou destilaci. Většinou se používá na destilaci levnějších kořalek, u whisky většinou obilných (grain) whisky a bourbonu, ale hraje významnou roli i ve světě rumu.

2) Bourbon – Destilát tvořen minimálně z 51% kukuřicí. Musí být destilován a stařen na území Spojených států. Stárnout musí v čerstvých sudech z bílého amerického dubu. Nesmí být dobarvován karamelem.

3) Charcoal Mellowing – Zjemňování dřevěným uhlím je proces, který spočívá na prokapávání destilátu (ať už před, nebo po staření) přes vrstvu dřevěného uhlí. Věří se, že při tomto pomalém procesu destilát pochytí chuť karamelizovaných dřevitých cukrů, které vznikají pálením dřeva, a zároveň, že uhlí pomáhá odstranit síru a jiné nechtěné látky, což údajně vede k jemnější a lépe vybalancované whisky.

4) Virgin oak – Je označení pro sudy z čerstvého (panenského – „virgin“) dubu. Předtím v nich nebylo nic stařené a jsou tak použity úplně poprvé.

Doplňkové parametry

Kategorie: Americká a Bourbon
Hmotnost: 2 kg
Procento alkoholu: 40.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: