Ballechin 10yo 46% 0,7l

Kód: A4093
Neohodnoceno
1 399 Kč / ks 1 156,20 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
Ballechin je silně nakouřená whisky, kterou od roku 2003 vyrábíme v Edradour Distillery. Slad byl nakouřen rašelinou na úroveň nejméně 50 ppm. Stočeno na 46% bez filtrace za studena, aby si whisky zachovala skutečný charakter sudu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Značka Ballechin je v novodobé historii mezi milovníky whisky známa řadou produktů The Discovery Series, z níž veškeré whisky zrály vždy v jiném sudu. Mohli jsme ochutnat Ballechin v sudech po sherry, bourbonu i několika různých vínech.
10ti-letá je pilotním produktem značky Ballechin. Ballechin je sice název zaniklé palírny na skotské vysočině, ale dnes jej používá palírna Edradour pro své kouřové whisky. Toto nové 10ti leté plnění zrálo v kombinaci sudů po sherry Oloroso i po bourbonu.

Ballechin je silně nakouřená whisky, kterou od roku 2003 vyrábíme v Edradour Distillery. Slad byl nakouřen rašelinou na úroveň nejméně 50 ppm. Stočeno na 46% bez filtrace za studena, aby si whisky zachovala skutečný charakter sudu.

Palírna byla založena v r. 1825 skupinou místních farmářů, jméno Edradour používá od r. 1837. Palírna Edradour je nejmenší (legální) palírnou ve Skotsku a možná i ve světě. Rovněž destilační kotle jsou nejmenší ve Skotsku.
Palírna má pouze tři zaměstnance a produkuje pouhých 12 sudů whisky týdně (cca 240 000 lahví ročně, cože je objem, který větší palírny vyrobí za týden). Při výrobě whisky se zde používá tradičního vybavení a technologií.
Jméno Edradour pochází z gaelského Edred dobhar, což znamená pramen krále Edreda. Dlouho se používala pouze do vatted a míchaných whisky, od r. 1986 se produkuje i jako single malt, nejčastěji jako 10-letá.
Po r. 2002, kdy palírnu koupila společnost Signatory, byla na trh uvedena řada speciálních ročníkových plnění. Série SFTC (Straight From The Cask) obsahuje whisky v sudové síle, nefiltrovanou za studena, která strávila posledních několik měsíců v sudech po různých vínech a destilátech.
Rašelinná verze whisky Edradour se stáčí pod jménem Ballechin.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská
Hmotnost: 2 kg
Procento alkoholu: 46.00
V balení: 6
PACKAGE: 1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: