Vinas, spol s.r.o.

Rodinné vinařství Prušánky.

Za naším malým vinařstvím stojí dvě rodiny – Filipovičovi a Kalábkovi. U Filipovičů jsou to už tři generace Janů, u Kalábků je také jméno Jan hojně zastoupeno, proto JANŮV SKLEP.

Filipovičovi hospodaří na rodinné farmě o rozloze 150 hektarů, z toho 57 hektarů jsou vinice v okolí Prušánek. Naprostá většina produkce hroznů je prodávána smluvním partnerům, pouze malá část je zpracovávána ve sklepě v Hovoranech panem Kalábkem, který dává vínům nezaměnitelný rukopis. Jsme ryze rodinná firma, celou výrobu zajišťujeme sami, nejsme tak pod ekonomickým tlakem a naším cílem je mít z vyrobených vín radost.

Ročně vyrobíme pouze 12.000 - 15.000 lahví, zpracujeme tak necelých 5 % z celkové úrody hroznů.


U jednotlivých odrůd máme na výběr více klonů, většinou 2-3. Tyto 2 faktory jsou pro nás velmi důležité, můžeme si dovolit provést selekci zdravých a vyzrálých hroznů přímo ve vinici. Keře nejsou sbírané celé, sklizeny jsou pouze vybrané hrozny. Navíc nesbíráme celý řádek, pouze části nacházející se v horních částech svahu. Ve sklepě tak končí opravdu prvotřídní, ručně sbírané hrozny, navíc selektované přímo ve vinici.

Chceme vyrábět vína odrůdově a technologicky čistá, harmonická a přitom výrazná, plná a příjemně strukturovaná.

 

 

Žádné produkty značky Vinas, spol s.r.o. nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení