Bundaberg Distilling Company

Náš milovaný Bunnahabhain - což znamená "ústí řeky" v gaelštině, stojí u ústí Margadale na břehu Islay a vznikl v roce 1883. Nicméně jeho původ může být vysledován ještě o čtyři roky dříve, když v roce 1879 William Robertson z firmy Robertson a Baxter Blending House vstoupil do holportu s bratry Greenleesovými a vytvořili společně Islay Distillery Company.
V roce 1979 byla  představena naše teď již světově známá klasika 12yo sladová skotská whisky.
V roce 2006, 3 roky po zakoupení společnosti Burn Stewart Distillers, byl zahájen rozsáhlý rebrand s redesignem 12letého obalu a uvedením 18letých a 25letých variant do prodeje. Rychle zaujali své místo na trhu a vedle 12leté klasiky se staly součástí core range - dosud tak populární, jak tomu bylo tehdy.

Rok 2010 znamenal další historický moment ve vývoji Bunnahabhainu. Naše whisky se vrátily k produkci bez non-chillfiltered, s přirozenou barvou na 46,3% - stejně tak, jak ji dělali naši předkové.

V roce 2014 se společnost Burn Stewart spojila se s Distell, což znamenalo více investic do značky i palírny. V roce 2017 byly naše obaly dále modernizovány a portfolio produktů rozšířeno o další dvě varianty; Stiøireadair & Toiteach A Dhà. Spolu s tím byla vyhlášena významná investice do Návštěvnického centra pro destiláty, která dává našim návštěvníkům další důvod, proč se vrátit do Bunnahabhainu.
 


 

 

 

Žádné produkty značky Bundaberg Distilling Company nebyly nalezeny...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení