Pirates Legend Jean Lafitte 44% 0,7l

Kód: A2566
Neohodnoceno
3 999 Kč / ks 3 304,96 Kč bez DPH
Momentálně vyprodáno
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…
Dokonalá směs rumů, který vznikla blendem několika různých agricolových rumů. Tento rum nebyl vyroben z melasy, ale z čerstvé šťávy cukrové třtiny, tak jak je typické pro francouzské rumy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dokonalá směs rumů, který vznikla blendem několika různých agricolových rumů. Tento rum nebyl vyroben z melasy, ale z čerstvé šťávy cukrové třtiny, tak jak je typické pro francouzské rumy.  Tento rum patří do edice Pirates Legend a je k dispozici ještě v původní dřevěné kazetě. Láhev sama o sobě je velmi specifická a nespletete si ji s žádnou jinou na trhu. Kolekce v nedávné době přošla redesignem a dřevěný box byl nahrazen papírovým kartonkem. Upraven byl také název z Pirates Legend na Pirates Collection. Design unikátní láhve zůstal stejný.

Obsah alkoholu: 44%

V roce 1805 vlastnil kovárnu v New Orleans. Jeho činnost byla ale nezákonná, protože prostory provozoval jako sklad s pašovaným zbožím a s otroky. Zboží pašoval jeho bratr Pierre Lafitte a společně ho prodávali. V roce 1807 přesunul své obchodní aktivity do zálivu Barataria Bay v Louisianě, kde si postavil přístav. Jejich nový přístav byl velmi úspěšný, a tak začal provozovat i pirátství. Záliv byl důležitým místem pro přístup do New Orleans, proto mu Britové během války v roce 1812 nabídli 30 000 dolarů jako odměnu za to, že se stanem kapitánem v královském námořnictvu a za jeho oddanost Británii. Předstíral, že nabídku přijímá, ale varoval úředníky v New Orleans, že jim hrozí nebezpečí. Během mexické války za nezávislost se přestěhoval se do Galveston Island v Texasu, kde založil pirátskou kolonii zvanou Campeche a pokračoval v pirátské činnosti tím, že napadal španělské obchodní lodě kolem přístavů Střední Ameriky až do své smrti kolem roku 1823. Zemřel někde v Karibiku či na ostrovech Atlantského oceánu, přesné místo úmrtí není známé. O jeho životě a smrti se mezi historiky stále vedou spekulace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rum a Rumový Likér
Hmotnost: 2 kg
Procento alkoholu: 44.00
V balení: 6
PACKAGE: 1
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: